game report trikala

Νίκη και συνεχίζουμε να κρατάμε τις ελπίδες μας για τετράδα ζωντανές…

• Το 26-42 στο 17′ , έγινε 68-69 στο 36′ , μέσα από κακές επιθέσεις και από τεράστια έλλειψη παίκτη μέσα στη ρακέτα , μιας που ο Νέιμικ μας άφησε νωρίς ( 13 λεπτά / 5 φάουλ ) , ο Χαρίσης πετούσε τούβλα από τα 2 μέτρα και ο Σίμτσακ είναι ο … Σίμτσακ. Κάπου εκεί όμως αποφάσισε να μας εκπλήξει κι έβαλε 8 συνεχόμενους πόντους , για να μας κάνει το 72-78 στο 39.
  • Ο Τόμας είχε 17 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και έχτισε – σχεδόν μόνος του – τη διαφορά . Στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν αυτός που μας κρατούσε σε απόσταση ασφαλείας . Ήταν πολύ καλός σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού, τελειώνοντας το παιχνίδι με 25 πόντους , 6 ασίστ και 7 ριμπάουντ.
  • Ο Βεζένκοφ ήταν εκτός τόπου και χρόνου ,φανερά επηρεασμένος από τον τραυματισμό του και φαίνεται στο ποσοστό του , όπου έκανε τα πάντα για να …ρίξει το ποσοστό του! 3/16 σουτ είχε!!! Η μόνη εξήγηση που μπορώ να βρω για τα τόσα λεπτά που έπαιξε , είναι η προσπάθεια του Πρίφτη , να του δώσει ρυθμό για τους επόμενους αγώνες.