Η μπίλια έκατσε στο κίτρινο!

[table “57” not found /]

Άλλο ένα αγχωτικό παιχνίδι, τουλάχιστον το νικήσαμε…

Η ομάδα έπαιξε για ακόμα ένα παιχνίδι καταπληκτική άμυνα και αυτό είναι που τις δίνει τις νίκες.

• Είμαστε 58-48 , 5 λεπτά πριν τη λήξη και στα 2 λεπτά είμαστε 62-61 και ο ΜακΚόλουμ χάνει λέι απ. Σε αυτά τα 3 λεπτά είχαμε 1/1 δίποντα , 0/3 τρίποντα , 2/4 βολές , 3 λάθη κι 5 φάουλ! Αυτό το φαινόμενο είναι επαναλαμβανόμενο. Με το Ρέθυμνο χάσαμε , με τον Ηλυσιακό παραλίγο να χάσουμε, τώρα με τον Απόλλωνα νικήσαμε , αλλά πάλι με άγχος.
  • Ο τραυματισμός του Χαρίση είναι η ευκαιρία του Σαρικόπουλου. Σήμερα είχε 9 πόντους , 6 ριμπάουντ σε 19 λεπτά , αλλά φυσικά έκανε και 5 λάθη. Όλα τα λάθη ήταν πάνω σε πάσα στο ζωγραφιστό. Είτε βήματα , είτε δεν μπορούσε να πιάσει την μπάλα.Αν καταφέρει να βελτιώσει αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού του , νομίζω θα είναι πάρα πολύ χρήσιμος για την ομάδα.
  • Αργυρόπουλος= 1/8 σουτ σε 15 λεπτά…Μπράβο!
  • Σήμερα 8/11 ο Πάσαλιτς , 2/8 ο Βεργίνης. Με τον Πανιώνιο το αντίθετο. Άντε να συγχρονιστείτε βρε παιδιά , να νικήσουμε άνετα μια φορά!