Ο Μπαζιργιάννης Κώστας , από το Serresbasket.gr , ήταν στον αγώνα και μας γράφει τις εντυπώσεις του , δηλώσεις Καστρίτη και φάσεις από τον αγώνα:

Υποτονική η ομάδα στο πρώτο δεκάλεπτο. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 0-7. Νευρικό ξεκίνημα σε αντίθεση με τη Λέφσκι που ήταν εύστοχη και επέβαλλε τον ρυθμό της στο παρκέ. Αν δεν κάνω λάθος στο 12-17 ο κατά τα άλλα ήρεμος και πολύ ευγενικός Καστρίτης (τον καλωσόρισα στις Σέρρες όταν έκανε η ομάδα προθέρμανση και στο φινάλε μου έκανε και δηλώσεις), πήρε τάιμ άουτ και τους τα έψαλλε. “Are you crazy?”.
Πρώτο δεκάλεπτο 16-21 με τον Βεργίνη να είναι ορεξάτος.

Δεύτερη περίοδο η ομάδα πήρε τα πάνω της, έκανε 14-0 σερί (30-21). Μπέλ και Τζόουνς ξεχώρισαν. Καλός και ο Νταλό με 2 κλεψίματα. 43-37 στο 20′

Τρίτο δεκάλεπτο κρατούσαμε μια διαφορά, αλλά η Λέφσκι δεν τα παρατούσε. 61-55 στο 30′.

Τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα έβγαλε ακόμη περισσότερη ενέργεια. Ο Μπελ συνέχισε το βιολί του στην επίθεση. Χάι-λάιτ το εντυπωσιακό κάρφωμα με το ένα χέρι του Χρηστίδη.
84-67 τελικό.

Γενικά τρέξαμε αρκετά μετά το πρώτο δεκάλεπτο. Στη ρακέτα ο Μακ Γκι δεν ήταν σε καλή μέρα. Ο Χρηστίδης και ο Κάιζερ ήταν θετικοί (ειδικά ο πρώτος). Ο Φλιώνης βοήθησε στον οργανωτικό τομέα. Πολύ τρίποντο (Άρης είσαι) και τα κλασικά λάθη που κάνουμε.

Το ματς τυπικά ήταν κεκλεισμένων των θυρών και πριν τον αγώνα ο υπεύθυνος ασφαλείας του Άρη έλεγε στους αστυνομικούς για 10-15 άτομα, αλλά τελικά τον αγώνα παρακολούθησαν 300 φίλαθλοι, οι οποίοι καταχειροκρότησαν την ομάδα και αποθέωσαν τον Σερραίο Στράτο Βουλγαρόπουλο όταν μπήκε στο 37′ (2 πόντοι και 3 ριμπάουντ).
Οι Βούλγαροι παίξανε λίγο σκληρά, αλλά ΟΚ.

Πολύ όμορφες στιγμές στο ζέσταμα με μικρούς και μεγάλους να φωτογραφίζονται με τους παίκτες της ομάδας μας.