Τα εύκολα δύσκολα καταφέραμε πάλι και κάναμε στο τελευταίο δεκάλεπτο και ένα παιχνίδι δικό μας το κάναμε ντέρμπι,με τα συνηθισμένα μας λάθη.
Κακή περιφερειακή άμυνα,κακές επιλογές στην επίθεση και το +11 έγινε σε τρία λεπτά +1, από μια ομάδα που ήρθε χωρίς τους 2 Αμερικάνους της.
Ευτυχώς στο τέλος σοβαρευτήκαμε  και πήραμε-όχι μόνο την νίκη-αλλά και τη διαφορά.
Ο Ντρούκερ ξέχασε στον πάγκο τον Μπορόβνιακ  και μας άφησε χωρίς επίθεση στην ρακέτα, με αποτέλεσμα και να μας κλείνουν  αποτελεσματικά στην περιφέρεια.
Στα δύσκολα πήγε πάλι στην αγαπημένη του κοντή 5άδα( με Τάκερ 5άρι και Ταπούτο 4άρι), η οποία τελείωσε το παιχνίδι με ένα 10-2, αλλά πιο πολύ μου φάνηκε ότι κρύφτηκαν οι άλλοι, παρά ότι πέτυχε η πεντάδα.
Ο Χαραλαμπίδης έκανε το καλύτερο του παιχνίδι με τη φανέλα του Άρη. Σε 20 λεπτά πέτυχε 16 πόντους και είχε και 4 ασίστ, αλλά και πέρα από αυτά η παρουσία του στο παρκέ ηρεμούσε την ομάδα και της έδινε κατεύθυνση.
Τάκερ και Σλούκας ήταν καλοί, ο Σκορδίλης έπαιξε 14 λεπτά με 4 πόντους και 6 ριμπάουντ…